Моля за Помощ Пчели превзеха домът ми!!! ВъВ ВАРНА

Предишната тема Следващата тема Go down

Моля за Помощ Пчели превзеха домът ми!!! ВъВ ВАРНА

Писане  leche on Чет Окт 18, 2012 3:35 pm

Преди година и повече пчели се заселиха в комина ми,и взеха да влизат през камината в къщи.Повиках пчелар- нищо не направи.
запалих малко вестници за да ги изгони дима,но нищо-облепиха комина и като загасна пак се нанесоха.Запалих за по-дълго и те се преместиха в другото тяло -отдушника.оставих ги на мира ,но взеха да влизат в спалнята ми.Жена ми е алергична към ужилвания и изпуших всички дупчици.Но отскоро се заселиха съвсем у нас в пространството между плочата и гипс-картона.
Сега не се живее у нас от 5 часа почват да тропат и жужят -будя се в кошер и от кошмари също.ПОМОГНЕТЕ ДА СЕ ОТЪРВА ОТ ТЕЗИ НЕМИРНИ СЪЩЕСТВА МОЛЯ ВИ!!!Не искам да използвам БОВ/зарин ,зоман, табун.../

leche

Брой мнения : 1
Местожителство : Варна

Вижте профила на потребителя

Върнете се в началото Go down

Re: Моля за Помощ Пчели превзеха домът ми!!! ВъВ ВАРНА

Писане  Цеко Сифоня on Пет Окт 19, 2012 1:04 am

Здравей leche!Сложна дилема ... Very Happy Щом предпочиташ хуманния начин единственото решение според мен да се постави на комина сандъче отдолу с пчелогонка към отвора на комина(предполагам че оттам им е входа?)а отгоре с комарна мрежа за да ги примамва светлината.Иначе щом е стар рояк ,вече има отдавна пити а все още може и пило които няма да остави доброволно. В сандъчето е добре да се сложи сироп и една -две стари пити,ще влязат -няма накъде все пак не мога да гарантирам че майката ще се пренесе при пчелите но за друго не се сещам освен разкъртване на гипс -картона като краен вариант Wink Ако има възможност подгони ги с пушек и тропане да се раздвижат че вече е малко късно за местене и гледай да е уплътнено покрай сандъчето за да не намерят някъде пролука.Пробвай почти съм сигурен че ще стане макар и бавно и пиши да видим какъв е резултата.Успех!

Цеко Сифоня

Брой мнения : 132

Вижте профила на потребителя

Върнете се в началото Go down

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото